DZEUS KONTRA KRONOS

DZEUS KONTRA KRONOS
1 vote, 3.00 avg. rating (68% score)

Szkoła policealna (1)Gdy Dzeus dorósł wyszedł z ukrycia, aby stawić czoła ojcu?najpierw poradził matce, aby podała jakiś środek na wymioty Kronosowi, a gdy Reja tak zrobiła, Kronos z ogromnym bólem zwrócił połknięte potomstwo a był to Hades Posejdon, Hera, Demeter i Hestia. Po śmierci kozy Amaltei, Dzeus z jej skóry zrobił sobie tarczę, której nie mógł przebić żaden pocisk i tak właśnie powstała słynna tarcza egida, która towarzyszyła Dzeusowi na polach bitew.
Dzeus ze swoimi sprzymierzeńcami zajął górę Olimp, a Kronos z tytanami Otrys. Wojna między ojcem a synem trwałą przez dziesięć lat i szala zwycięstwa raz przechylała się na jedną raz zadrugą stronę. Po tym czasie syn uwolnił z Tartaru cyklopów i sturękich?bitwa byłą straszliwa?cyklopi wykuwali pioruny, któ?e potem Dzeus ciskał ?od piorunów paliły się całe połacie lasów, ziemia pękała, woda w morzach i rzekach gotowała się ?szala zwycięstwa przechyliła się na stronę Dzeus i Kronos tak jak przepowiedział mu pokonany przez niego ojciec Uranos zniknął w zapomnieniu?.Kronos nie miał ani swoich świątyń ani ołtarzy?

Pozostałe artykuły o szkole i nauce:

Slowa kluczowe: rozstępy biceps, kaplica Santori, internorm okno kf410, Porównanie 2016 technorattan kontra polipropylen, kubota l3200 cena, standy eliptyczne cena druku, Minikoparka Gorlice, Szamba Betonowe Brzozów, baront schody, Aquaclear przydomowe oczyszczalnie ścieków, certyfikat flange fitter

About author

Related Articles