Czas i miejsce akcji w powieści ?Ten obcy?

Czas i miejsce akcji w powieści ?Ten obcy?
1 vote, 5.00 avg. rating (88% score)

Pisanie prac magisterskich tanio (10)Książkę Ireny Jurgielewiczowej pt. ?Ten obcy? zna na pewno każdy nastolatek i nie tylko, bo to powieść, która wzrusza i bawi polską młodzież od kilku pokoleń. Nic w tym dziwnego, ponieważ Ten obcy to książka bardzo uniwersalna, z przesłaniem wciąż aktualnym. W skrócie można powiedzieć, że powieść jest o przyjaźni. Sama akcja powieści rozgrywa się w ciągu kilku tygodnia od 11 lipca, kiedy Zenek Wójcik pojawia się w życiu czwórki przyjaciół: Uli, Pestki, Mariana i Julka, trwa zaś do połowy sierpnia. Autorka na pewno celowo osadziła akcję w czasie wakacji, żeby jej bohaterowie byli całkowicie wolni od obowiązków.

 

Miejscem akcji w powieści Ten obcy jest zaś wieś Olszyn, która położona jest nad malowniczą rzeką Młynów. Poszczególne wydarzenia dzieją się też w Strzemienicach, Łętowie czy Strykowie. Wspomniana jest także Warszawa, gdzie na stałe mieszkają i uczą się Ula i Pestka, oraz Tczew, gdzie wyjechał doktor Zalewski, by spotkać się z wujem Zenka, Antonim Janicą. Najważniejszym miejscem jest jednak Olszyn, bo to w nim dochodzi do pierwszego spotkania Zenka z czwórką przyjaciół i to tu rozgrywają się najważniejsze wydarzenia.

Pozostałe artykuły o szkole i nauce:

Slowa kluczowe: zeltiq Warszawa, onlynails cennik, Drepo zadaszenia tarasów, Tynk mozaikowy Lakma, lpk208, Tynk silikonowy Lakma, etykiety inspekcyjne na zamówienie, Usuwanie owłosienia żary, kinesiotaping bielsko biała, szkiełkowanie kraków, Fotoprzekaźnik Sick

About author

Related Articles